Menu

Aktuality

 co nás čeká:

31.8. - táborák

1.9. - vytoupení v Petrově

7.9. - Slavnosti vína v Uh. Hradišti

15.9. - vystoupení v Blatnici pod Sv. Antonínkem

27.-29.9. - Hody

 

2014 / 30.5. - 1.6.

Od pátku 31.5. do 1.6. probíhal v našem městě 23. ročník dětského mezinárodního folklorního festivalu. Program byl opět na všechny tři dny velmi pestrý jak pro účinkující děti tak pro diváky. Festival začal tradičním pátečním vystoupením pro školy a školky v širokém okolí. Vystoupila "domácí" Štěpnička a slovenský temperamentní soubor Šariš. Dětem se vystoupení povedlo, což značilo především velkým potleskem malých diváků v hledišti. Páteční program pokračoval pro děti ze Štěpničky a Šariše v zarazickém centru, kde si děti pořádně zařádily - zahrály si "česko-slovenský" fotbálek, vybíjenou, ale také ukázaly svou fantazii ve výtvarném tvoření. Večer děti pokračovaly vystoupením na Pánském dvoře, kde určitě zpříjemnily atmosféru probíhajícího koštu vína.
 
V sobotu ráno se soubor Šariš vydal do ulic Veselí, kde svými termperamentními ukázkami tanců zval diváky na hlavní nedělní vystoupení festivalu. Odpoledne měli možnost diváci shlédnout folklorní i nefolklorní ukázky tanců na Bartolomějském náměstí všech skupin z DDM, ale i našich pozvaných souborů.
 
Nedělní ráno začalo samozřejmě generální zkouškou přímo v zámeckém parku ve Veselí nad Moravou, kde měly všechny pozvané soubory prostorovou zkoušku. Po následném obědovém "řízku" se všichni účinkující nachystali do krásných krojů svých krajů a po 13 hodině se již městem nesly melodie a zpěvy ze slavnostního krojovaného průvodu. První zastávka byla u radnice, kde na průvod čekal ředitel festivalu, starosta města a další hosté. Soubory zde ukázaly kousek svého umu a pokračovaly dále do parku, kde začínal hlavní program festivalu.
 
Tématem letošního festivalu bylo " Tančíme s třicítkou", z důvodu oslav 30.výročí založení Štěpničky. Mezi soubory, které přijaly naše pozvání a v neděli si s "námi" zatančily, patřily : soubor Holúbek z Uherského Brodu, Kyjovánek z Kyjova, Háječek z Ostopovic, Dolinečka ze Starého Města, Jatelinka z Moravské Nové Vsi a velmi temperamentní Šariš z východoslovenského Prešova. Pořadem provázel tradičně Tonda Doboš, a v letošním roce navíc i s malými kolegy ze Štěpničky - Anetkou Vičarovou, Eliškou Uřičářovou a Tomem Doležalem. Po velmi vydařeném nedělním odpoledni se soubory rozjely směrem ke svým domovům a v nás a našich dětech ze Štěpničky zůstaly pěkné vzpomínky, příjemné zážitky a nová přátelství.
 
Závěrem je určitě nutno poděkovat všem, kteří se na tomto velkém festivalu podíleli.....děkujeme ! :-)
Štěpy - plakát - konečná verze.jpg, 425x600, 57.96 KB
© Dětský folklorní soubor Štěpnička • Realizace web studio dat