Menu

Aktuality

 co nás čeká:

31.8. - táborák

1.9. - vytoupení v Petrově

7.9. - Slavnosti vína v Uh. Hradišti

15.9. - vystoupení v Blatnici pod Sv. Antonínkem

27.-29.9. - Hody

 

2013 / 31.5. - 2.6.

ŠTĚPY 2013 - 22.ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu ve Veselí nad Moravou.

Již po dvaadvacáté se sešly dětské folklorní soubory z různých koutů Česka, ale i jiných zemí, aby právě ve Veselí nad Moravou potěšily diváky krásou krojů, tanců a zpěvu.
Od pátku 31. května do neděle 2. června probíhal v různých částech města mezinárodní dětský folklorní festival „ŠTĚPY“.
Letošního ročníku se zúčastnili soubory: Štěpnička z Veselí nad Moravou, Hradišťánek z Uherského Hradiště, Handrláček z Kunovic, Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Salajenka z Dambořic, Zemplinik ze slovenských Michalovců.
Festival má vždy nějaké téma, které prochází celým programem, letos to byla "řemesla", která byla obsahem hlavního nedělního programu, jež se uskutečnil kvůli nepřízni počasí, v kině ve Veselí nad Moravou.
Pro návštěvníky, zejména pro rodiny s dětmi, byl po celou dobu festivalu připraven i bohatý doprovodný program jako například ochutnávka tanečních dílen, pohádkový les, divadlo, hry a soutěže.
Také bychom rádi poděkovali všem, kteří se na tomto festivalu podíleli! :-)
Věříme, že i letošní dětský folklorní festival ŠTĚPY se velmi líbil :-)  a zase za rok AHOJ ! :-)

Festival pořádá Veselské kulturní centrum ve spolupráci s Domem dětí a mládeže, Centrem pro rodinu, folklorním souborem Štěpnička Veselí nad Moravou a Folkorním sdružením ČR. Podpořen je ze zdrojů města Veselí nad Moravou, Nadace Život umělce a Jihomoravského kraje. Festival dále tradičně podporuje regionální kancelář Generali pojišťovny, OSA, Pekařství Nikl, Řeznictví a uzenářství Lukáš. Mediálními partnery jsou TV Slovácko, Český rozhlas, Radio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, Mediatel, www.borovice.cz, časopis FOLKLOR a Literární noviny.

Štěpy-plakát – kopie.jpg, 525x456, 93.35 KB
Program (.pdf, 1.30 MB)
© Dětský folklorní soubor Štěpnička • Realizace web studio dat